Наш Jou Tube канал

tenor

Вибрати мову

banner 275x320

logo-osvita.ua

4b1486cdfc6caff6f578f89e0d9e17d8

4 nav

rco logo

centr ocinjuvannja_jakosti

uon

370x150 roi_logo_6

rosvita-banner

rmmk

Педпреса

pedrada

533

270913-1

 .jpg

               Ідея створення Рівненської класичної гімназії «Престиж» – школи, діяльність якої була б націлена на задоволення освітніх потреб ХХІ століття, належить її директору - Котовській Лілії Григорівні. У період соціально - політичного зламу нашої історії - 1994 року - вона вимріяла школу, що виділялась би з-поміж сотень «фабрик знань» педагогічною автентичністю. Що ж спонукало вчительку початкових класів звичайної загальноосвітньої школи, що працювала у три зміни, покинути «насиджене» місце і зважитись на цей відважний крок? Адже педагогічні амбіції були задоволені сповна – потрапити у клас до Котовської Л.Г. першокласникам було непросто. Високий рейтинг серед педагогів, результати навчання учнів, повага від батьків та адміністрації – усього цього було вдосталь.

                             Але Лілія Григорівна народилась людиною ідеї, з власним баченням мети й завдань сучасної школи та була спроможною реалізувати ці ідеї, збудувавши технологічно продуману освітню систему. Так у Рівному з'явилась директор школи, якого давно чекали: енергійна, смілива, можливо, у чомусь і безапеляційна, ерудована і креативна. Котовська Лілія Григорівна - це людина, яка ніколи не боялася казати правду, жила розумно, жадібно, і, всупереч обставинам, радісно. Найголовніше, що вона привнесла у створену нею школу - це неймовірний рівень свободи, свіжу стихію по-юнацьки зухвалого і водночас дуже тверезого ставлення до життя. Можливо, тому, що їй колись не надто допікали повчаннями, що і як слід робити у школі, вона самостійно сформувала свій стиль управління, свій простір і свою педагогіку. У великій мірі це сталося завдяки тому, що їй не знадобилось довго й болісно руйнувати старі принципи й традиції шкільного устрою. З огляду на те, що «лихі дев'яності» стали для нашої країни епохою змін, які спонукали освіту України вступити у стадію безперервного реформування, стратегією, обраною Котовською Л.Г., став менеджмент інновацій, генерування й реалізація нових ідей та освітніх ініціатив. Так від директора – початківця Лілія Григорівна досягла відповідності сучасному ідеалу директора нового тисячоліття, якому притаманні риси автора інноваційних перетворень. У собі вона втілила образ «нового лідера», робота якого полягає у створенні «організації, яка навчається» та формує свій власний, новий та ефективний стиль управління навчальним закладом. ЇЇ позиція, як харизматичного керівника школи, завжди визначалася в термінах «служіння», «турбота», «відданість», причому саме «служіння» є головним, системотворчим стосовно управлінської складової школи.

                  Багатогранність особистості Лілії Григорівни неможливо умістити в жодну зі схем чи моделей, проте чітко вирізняються якості, які проявились у професійній діяльності: 

бажання керувати і діяти відкрито і сміливо навіть у найскладніших ситуаціях; 

високий рівень ініціативності, наявність цікавих ідей; 

ясне розуміння цілей своєї школи; 

уміння власним прикладом показати, як треба працювати;

визнання унікальності кожного учителя і його стилю роботи з учнями, неприйняття одноманітності й уніфікації; 

уміння часом відходити в тінь, даючи вчителям можливість самим приймати рішення і займати позицію лідера; 

уміння й бажання пояснити кожному вчителю його роль у створенні необхідного клімату в класі зокрема й у школі в цілому; 

розуміння факту, що керування школою складається як з формального визнання лідера, так і неформального лідерства, пов’язаного з конкретною особою і її особистими якостями .

                           

За понад 20 років на посаді директора школи, що дає стабільно високі та стійкі результати, вона стала лідером у втіленні авторської педагогічної ідеї. Власні педагогічні пошуки та співпраця з науковцями сформували основну ідею її авторської школи як синтез світоглядної акмеологічної концепції з технологією акме-синергетичного супроводу учнів та педагогів. 

 
Рівне:
weather.in.ua -  погода в Україні  - прогноз погоди в Україні на 3 та 5 днів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Лічильник відвідувачів

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні133
mod_vvisit_counterВчора254
mod_vvisit_counterЗа тиждень1198
mod_vvisit_counterПопередній тиждень2037
mod_vvisit_counterЗа місяць6517
mod_vvisit_counterПопредній місяць8673
mod_vvisit_counterВсього885443

Online (на протязі 20 хв.): 4
Ваш IP: 3.239.233.139
,
Зараз: 2021-01-28 13:16