У нас 114  гостей i учасників немає в мережі

Основи наукових досліджень

Оцініть цей елемент
(0 голоси)
    Опубліковано у Гуртки
  • MONDAY, 15 FEBRUARY 2021 00:00
Основи наукових досліджень

Гурток має ознайомчий характер і спрямований на оволодіння учнями базовими науковими поняттями та категоріями, опанування окремими аспектами проведення наукового дослідження і методологічними підходами під час його реалізації у різних галузях науки і техніки.

Основна мета роботи гуртка полягає у формуванні в учнів початкових дослідницьких вмінь, сприянні творчому й інтелектуальному розвитку їхньої особистості в процесі науково-дослідницької роботи.

Основними завданнями гуртка є:

  • ознайомити з принципами і правилами організації дослідницької діяльності;
  • сформувати поняття про науково-дослідницьку діяльність та її основні етапи;
  • сформувати навички з визначення теми і проблеми дослідження, формулювання мети, завдань дослідження;
  • ознайомити з основними методами дослідження;
  • розвивати вміння планувати й організовувати свою науково-дослідницьку діяльність;
  • ознайомити з основними принципами роботи з науковою літературою, перевіркою джерел інформації, основами медіаграмотності;
  • ознайомити з правилами оформлення та представлення наукової роботи у вигляді доповіді, тез, наукової роботи.

Під час опрацювання тематичних розділів програми учні знайомляться із загальним поняттям про науку і наукове дослідження. Розглядають та освоюють на практиці основні етапи організації наукового дослідження – від постановки проблеми до представлення і захисту науково-дослідницької роботи. Особлива увага приділяється таким етапам науково-дослідницької роботи, як: вибір теми роботи, розробка гіпотези дослідження, робота з науковими джерелами інформації, виконання власного емпіричного дослідження за обраною (цікавою, в першу чергу, для учня) темою.

Залежно від педагогічної мети і завдань послідовно застосовують групові й індивідуальні форми роботи: програмування та планування індивідуальної дослідницької діяльності учнів; підготовка до індивідуально-дослідницької діяльності; дослідження (теоретичні, експериментальні, комбіновані); узагальнення результатів дослідження (семінар, наукова дискусія); застосування результатів досліджень; звітування дослідників (співбесіда, колективний усний звіт, захист наукової роботи, написання звіту, огляду, конкурсної творчої роботи тощо).

Результати власної повністю завершеної роботи учні презентують на конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України.

"Престиж"

Рівненський академічний ліцей "Престиж" імені Лілії Котовської Рівненської міської ради - заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів комунальної форми власності.

Код ЄДРПОУ 3340816

№ у системі ІСУО 16578 

Код КОАТУУ 5610100000

Наші контакти

Наша адреса: 

вулиця Данила Галицького,15

місто Рівне, Україна, 33018

Електронна пошта:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Телефон: (0362) 636545

Лічильник відвідувань нашого сайту (з 16.04.2021)

Сьогодні 42

Вчора 71

За тиждень 549

За місяць 2038

За увесь час 73015