У нас 109  гостей i учасників немає в мережі

Основи дизайну

Оцініть цей елемент
(0 голоси)
    Опубліковано у Гуртки
  • MONDAY, 15 FEBRUARY 2021 00:00
Основи дизайну

Гурток «Основи дизайну» працює у РАЛ «Престиж» під керівництвом Лавренюк Тетяни Сергіївни та об¢єднує учнів початкової школи.

В умовах національно-культурного відродження України особливої актуальності набуває виховання  духовно багатої, гармонійно розвинутої, компетентної, творчої особистості.  Великий потенціал в реалізації даного завдання має декоративно-прикладне мистецтво та народні ремесла.  Оволодіння різними видами народних ремесел сприяє входженню дітей у світ художньої культури та формує їхні національні почуття. В народному мистецтві – довічний потяг народу до єдності красивого з корисним.

Дизайн у сучасних умовах спрямований на формування гармонійного предметного середовища, відродження «душі речей», загубленої в гонитві за кількістю та дешевизною. Професія дизайнера зараз набула величезної популярності, стала необхідною в усіх сферах життя і діяльності людини. Культуру виробництва слід виховувати в людині з дитячих років. Саме тому надзвичайно актуальною є робота гуртка художнього дизайну.

Мета гуртка – формування  всебічно розвиненої, гармонійної, творчої особистості засобами дизайну, ознайомлення з професією дизайнера, та підготовка дітей до професійного самовизначення та активної трудової діяльності в умовах ринкових відносин.

Основні завдання роботи гуртка полягають у формуванні таких компетентностей:

  • пізнавальної: оволодіння основами дизайну, знаннями у сфері, технологій, матеріалознавства, поняттями проектування та макетування, основами та особливостями технік (ручного валяння, печворку, витинанки, вітражу, гобелену, батіку)  знаннями у сфері сучасної техніки й технологій, поняттями проектування та виготовлення  власних проектів (виробів);
  • практичної: формування вмінь і навичок роботи з різними матеріалами та інструментами, конструювання й моделювання виробів в різних техніках, виготовлення виробів за власними проектами; формування вмінь та навичок конструювання, моделювання, роботи з різними інструментами та матеріалами;
  • творчої: емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток; задоволення потреб особистості в творчій самореалізації, творчого підходу до праці, бажання фантазувати та творити і втілювати свої ідеї в життя, формування майстерності при виготовленні виробів, розуміння зв’язку художнього вирішення твору з ідеєю та задумом;
  • соціальної: виховання культури праці й спілкування, здатність до співпраці; формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, наполегливість, працелюбство, бажання доводити справу до завершення, самореалізацію та самовизначення); пробудження та формування стійкого інтересу до дизайнерської, конструкторської справи; підготовка до активної професійної та громадської діяльності, формування дружніх стосунків у колективі, відчуття відповідальності, взаємодопомоги.

У ході діяльності гуртківці набувають теоретичні та практичні знання, оволодівають навиками проектування і моделювання макетів і моделей  за  особистим задумом з різних матеріалів, оволодівають  основами художнього конструювання, виготовлення власних виробів для оформлення інтер’єрів приміщень, подарунків, сувенірів, панно, картин, поєднуючи  різні техніки та матеріали, використання в своїй роботі підручних матеріалів, вторинної сировини. Застосування здобутих теоретичних знань здійснюється  під час проведення  практичних занять. Окрім того передбачено організацію індивідуальної та самостійної пошуково-дослідницької діяльності гуртківців, залучення до технічної творчості, свободи вибору при виготовленні власних проектів (виробів).

  Результатом діяльності гуртка є активна участь учнів у шкільних та міських виставкових вернісажах, конкурсах творчих робіт. Вироби вихованців є неодмінним атрибутом благодійних різдвяних та великодніх ярмарків, а також вручаються як нагороди іншим учням за вагомі досягнення у навчальній та позаурочній діяльності.

"Престиж"

Рівненський академічний ліцей "Престиж" імені Лілії Котовської Рівненської міської ради - заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів комунальної форми власності.

Код ЄДРПОУ 3340816

№ у системі ІСУО 16578 

Код КОАТУУ 5610100000

Наші контакти

Наша адреса: 

вулиця Данила Галицького,15

місто Рівне, Україна, 33018

Електронна пошта:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Телефон: (0362) 636545

Лічильник відвідувань нашого сайту (з 16.04.2021)

Сьогодні 42

Вчора 71

За тиждень 549

За місяць 2038

За увесь час 73015