Роздрукувати цю сторінку

Юні туристи-краєзнавці

Оцініть цей елемент
(0 голоси)
Юні туристи-краєзнавці

Гурток «Юні туристи-краєзнавці» є цікавим і дуже популярним серед учнівської молоді РАЛ «Престиж». Діяльність гуртка відбувається згідно з навчальною програмою з позашкільної освіти, рекомендованою МОН України (лист  МОН України №1/11-7081 від 14.07.2017р.), яка розрахована на роботу з учнями 6-7 кл. В основу програми «Юні туристи-краєзнавці» покладено базові блоки: спортивно-туристська підготовка; краєзнавство; фізична культура та безпека життєдіяльності.

         Гурток  сприяє вихованню всебічно розвиненої особистості засобами спортивного туризму, формуванню здорового способу життя, фізичному загартуванню вихованців, зміцненню їхнього здоров’я, самоствердження, вихованню лідерських якостей. Водночас у краєзнавчих походах, під час відвідуванні історичних місць,   вихованці пізнають історію рідного краю, витоки національної культури, свій родовід. У них формується почуття патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до історичних, культурних та природних пам’яток рідної землі. Але найголовнішим є завдання   сформувати у вихованців високі моральні якості, самодисципліну, вміння визначати мету та досягати її, працювати в колективі (команді) та стати справжнім патріотом своєї Батьківщини.

        Змістом занять гуртка є навчання хлопців та дівчат долати природні та штучні перешкоди, орієнтуватися на місцевості, організовувати бівуак та побут у польових умовах, надавати долікарську допомогу в умовах спортивно-туристського походу тощо. Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню туристичної термінології, практичних навичок роботи з компасом, картографічними матеріалами, користування туристським спорядженням та обладнанням, виконання топографічних робіт, свідомого ставлення до власного здоров’я .

        За час діяльності гуртка, а це вже понад 10 років, його вихованці брали участь у багатьох різноманітних змаганнях зі спортивного туризму, де неодноразово ставали переможцями та призерами. Для закріплення та реалізації набутих вихованцями знань, умінь та навичок упродовж навчального року проводяться туристсько-краєзнавчі подорожі (поза сіткою навчальних годин). Гуртківці  відвідали безліч історичних місць, серед яких Тараканівський форт, Козацькі могили, замки у Хотині, Камянці-Подільському, Острозі, Мукачеві, Меджибіджі, Ужгороді, Луцьку, Олеську, Підгірцях, Дубно, Збаражі.