У нас 41  гостей i учасників немає в мережі

Логічні ігри

Оцініть цей елемент
(0 голоси)
    Опубліковано у Гуртки
  • THURSDAY, 18 FEBRUARY 2021 00:00
Логічні ігри

Окрім гуртків художньо-естетичного напряму великою популярністю серед дітей користується і гурток логічних ігор, яким керує Тарасюк Ірина Володимирівна. До гуртка залучені  учні 1-4 класів і щороку у ньому займається біля 100 учнів. Для навчання дітей використовується більше 50 різноманітних сучасних та класичних настільних ігор.

        Сучасні тенденції розвитку суспільства висувають на перший план питання щодо посилення інтелектуального потенціалу суспільства, виховання творчої особистості, здатної, на відміну від людини-виконавця, самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення.

        Тому основною метою гуртка є розвиток інтелекту дітей, стимулювання й мотивація до інтелектуальної діяльності. Кожна гра, яка використовуються у навчальному процесі,  була детально підібрана та  забезпечує можливість  в ігровій ненавʼязливій формі стимулювати  у дітей розвиток уваги, памʼяті, уяви, кмітливості, творчого, стратегічного, логічного та критичного мислення, навичок комунікації та партнерства,  вміння приймати раціональні й ефективні рішення.

         Відомо, що учні з більшим бажанням і продуктивністю навчаються під час гри, ніж іншим способом навчання. Інтелектуальні ігри не тільки дають дітям багато радості, задоволення, але й є дієвим, ефективним засобом їх розумового розвитку. Вони наче спеціально створені для розвитку творчого мислення дитини. Адже ігрова діяльність істотно впливає на формування довільних психічних процесів, у грі в дітей розвивається довільна увага і довільна пам'ять тобто учні під час гри зосереджуються краще і запам'ятовують більше. Гра сприяє тому, що дитина переходить до мислення в плані уявлень. Ігровий досвід лягає в основу особливої властивості мислення, що дозволяє розуміти точку зору інших людей, передбачити їх майбутню поведінку і на основі цього будувати свою власну.

      Заняття гуртка проходять у веселій невимушеній формі. Кожен учень має можливість вибрати гру згідно своїх вподобань та інтересів, що забезпечує «ненавʼязливість» та  «непомітність» навчального процесу.

     Навчання на гуртку правилам таких популярних логічних ігор, як шахи, шашки, го, рендзю, реверсі, стратегія та ін., сприяє розвитку у дітей здатності орієнтуватися на площині, розвитку аналітико-синтетичної діяльності, мислення, вчить їх запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, сприяє формуванню таких цінних якостей, як посидючість, уважність, самостійність, терплячість, гнучкість розуму, зібраність, винахідливість, адекватне ставлення до перемог та поразок та ін. Ми не можемо сказати, які знання будуть потрібні у майбутньому і тому важливо виховати людей, які швидко сприймають прогрес і зможуть навчитися всьому, що буде їм потрібно. Логічні ігри – це чудовий тринажер для тренування мозку, а відомо, що чим більше розв'язувати логічних головоломок, тим активніше працюють всі види пам' яті, уваги, емоційної і вольової саморегуляції, а також операцій логічного мислення і тому більше можливостей відкриються для учнів у досягненні високих результатів у навчанні в школі і у житті загалом. Адже, як сказав Брамдейс: «Мозок - він як рука, чим більше тренуєш, тим сильніший». 

         Заняття  завжди відкритті і для батьків учнів, оскільки в наявності є і сімейні настільні ігри – один з найкращих способів підтримувати спілкування з дітьми. Адже сучасні розвиваючі настільні ігри для дітей – це повноцінні рольові ігри, у яких моделюються різні ситуації. Вони покликані не тільки розважити батьків і дитину, але розповісти щось нове, дати можливість побачити свою дитину в різних життєвих ситуаціях.

"Престиж"

Рівненський академічний ліцей "Престиж" імені Лілії Котовської Рівненської міської ради - заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів комунальної форми власності.

Код ЄДРПОУ 3340816

№ у системі ІСУО 16578 

Код КОАТУУ 5610100000

Наші контакти

Наша адреса: 

вулиця Данила Галицького,15

місто Рівне, Україна, 33018

Електронна пошта:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Телефон: (0362) 636545

Лічильник відвідувань нашого сайту (з 16.04.2021)

Сьогодні 38

Вчора 71

За тиждень 545

За місяць 2034

За увесь час 73011